Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[INFO] - Regulament Campionat FIFA Empty [INFO] - Regulament Campionat FIFA

Mesaj Scris de Mirell.R Vin Apr 11, 2014 12:29 pm

I. Regulament de joc.

• Game Difficulty: World Class.
    • Half Length: 6 minute(s).
    • Game Speed: Fast.
    • Daca se dovedeste ca playerul gazda nu a avut setarile de mai sus pierde meciul cu 3-0 la masa verde.
    • Q+W din propria juma.tate – Interzis.
    • Nu aveti voie sa faceti exces de Q + W. In terenul advers puteti da de maxim 3 ori.
    • Corner executat direct pe bara/poarta – Interzis.
    • Cornerul sau out-ul executat direct in careul de 0-6 metri – Interzis.
    • Iesirea cu portarul din careul de 0-6 metri la executarea cornelor - Interzis.
    • A+D din juma.tatea proprie – Interzis.
    • Este interzisa tragerea de timp, prin aceasta intelegandu-se pasele repetate intre fundasi si portar mai mult de 4 minute virtuale. Incalcarea acestei reguli va duce la pierderea meciului cu 3 - 0 de catre jucatorul care greseste.
    • In timpul jocului, pentru o desfasurare cat mai buna, ambii jucatori vor inchide absolut toate programele ce produc lag.
    • In timpul jocului, cand adversarul doreste sa intre in pauza de 30secunde(meniu), jucatorul advers nu are voie sa il impiedice(sa tina apasat 3 sau mai multe butoane). In cazul in care se intampla asta si ai dovezi, jucatorul reclamat v-a pierde mansa respectiva cu scorul de 3-0.

II. Regulament forum-competitional.

• Dupa ce un jucator posteaza rezultatul, celalalt trebuie sa confirme in maxim 2 ore.
    • Se joaca doar 90 de minute in cadrul ligilor, iar in cazul cupelor se pot ajunge si la penalty.(daca este cazul)
    • In cadrul cupelor, daca ambii jucatori castiga o mansa, se va califica cel care a marcat mai multe goluri. In caz de egalitate al golurilor, se va juca un al 3-lea meci. In cazul in care ambele manse se termina egal, in a doua mansa se trece peste cele 90 de minute si se ajunge in prelungiri, respectiv penalty-uri daca este cazul.
    • In cazul in care un jucator iese din joc fiind condus de catre adversar, respectivul v-a pierde meciul cu scorul de 3-0.
    • In cazul in care un jucator nu este de gasit, v-a pierde meciurile restante cu 3-0. (speram sa nu fie cazul)

III. Regulament exterior.

• Comportamentul neadecvat, injuriile si incalcarea bunului simt se pedepsesc cu un advertisment sau chiar cu excluderea din competitie. (depinde de gravitatea faptului)
    • Cine ajunge sa fie exclus din competitie primeste Warn Up.
    • Cine ramane cu 3 sau mai multe meciuri restante in cadrul grupelor primeste Warn Up.
    * 2 advertismente = exclus din competitie.

IV.Regulament de postare.

• Rezultatele se posteaza dupa modelul de mai jos, in caz contrar riscati ca scorul sa nu fie validat.

Echipa1 / scor1 - scor2 / Echipa 2 Poza: a scris:

Exemplu:

• La finalul fiecarui meci, niciun jucator nu are voie sa dea ALT+TAB sau sa iasa din joc, pentru a putea face poza cu scorul. Un scor postat fara poza nu se v-a valida. Un sfat ar fi sa stati cu programul Fraps deschis si sa aveti la indemana in caz de ceva acest lucru pentru a putea aduce o dovada. In cazul in care exista dovezi, jucatorul care a incalcat aceasta regula v-a fi exclus din competitie, in caz contrar meciul nu v-a fi validat si se va rejuca. Poza de la final ne ajuta sa stabilim clasamentul golgheteriilor si clasamentul celor mai buni portari din competitie, asa ca va rog sa respectati acest lucru.